Новини

В Європі створюють фонд для допомоги українським науковцям-переселенцям

31 березня 2022 року Всеєвропейська федерація академій наук (ALLEA) та Фонд Премії за прорив (Breakthrough Prize Foundation) започатковують програму підтримки вчених-переселенців з України на 1,5 мільйона доларів США, котра, як очікується, стане прикладом успішної співпраці європейських академій.

Мета цієї ініціативи – негайно допомогти українським науковцям продовжити їхні дослідження у безпечному середовищі шляхом надання однорічної фінансової підтримки європейським академічним інституціям-господарям, а також допомогти українським дослідницьким установам продовжити або перезавантажити їхню діяльність, відновити їхні дослідницькі мережі та посприяти поверненню дослідників до безпечної, вільної та незалежної повоєнної України.

Фінансування призначатиметься для науково-дослідних організацій країн-членів Ради Європи, які прийматимуть докторантів і асистентів, доцентів або професорів (з усіх наукових дисциплін), до свого переміщення афілійованих із науковою організацією в Україні.

Незалежний комітет відбиратиме отримувачів коштів у тісній співпраці з ALLEA й установами-заявниками, а також контролюватиме рішення про фінансову підтримку українських дослідницьких мереж і установ.

Пресреліз на сайті ALLEA

Стипендійна програма «Purdue Ukraine Scholars Initiative» в Університеті Пердью в Сполучених Штатах Америки

У рамках програми університет відкриває можливість приймати запрошених науковців з України, які були переміщені внаслідок російського вторгнення. Квота програми передбачає 20 місць з можливістю переїзду членів родин (дружина/чоловік, діти). Запрошуються науковці з українських університетів, які займаються академічними дослідженнями, або студенти, які навчаються в аспірантурі українських університетів, які перебувають на стадії дисертаційного дослідження своєї програми. Обрані вчені зможуть продовжувати власні дослідження, або долучатися до проектів, які вже проводяться дослідниками Пердью.

Передбачувана тривалість програми становить один календарний рік з можливістю продовження залежно від безпекової ситуації в Україні. Університет Пердью надаватиме стипендію для прийнятих вчених, яка покриватиме витрати на житло та проживання.

Необхідно зауважити, що дослідницькі напрямки, включені в ініціативу, є гнучкими. Університет має намір узгоджувати наукові інтереси потенційних українських науковців із інтересами факультетів.

Детальну інформацію про академічні напрямки університету можна знайти на сторінці: https://www.purdue.edu/purdue/about/colleges_schools.php

Для подачі на програму, науковець має надіслати вказану в інформаційному листі інформацію англійською мовою на наступну адресу: mbrzezinski@purdue.edu та в копію до листа додати електрону адресу ПУ в США: emb_us@mfa.gov.ua.

Термін подачі заявок — відкритий. Університет планує приймати рішення протягом 10 робочих днів з моменту отримання кожної заявки.

Програма підтримки науковців з України

24.03.2022 була оголошена нова програма підтримки науковців з України, організована Польською академією наук (PAN) та Національною академією наук США (NAS).

Програма відкрита для кандидатів зі ступенем доктора (PhD) які станом на 24.02.2022 були штатними працівниками українського ВНЗ або Інституту НАН України.

Заявки приймаються на постійній основі до вичерпання коштів, виділених на програму.

Тривалість програми – до 3 місяців з можливістю продовження до 6 місяців (за умови наявності коштів).

Фінансування – 1700 доларів США протягом першого місяця перебування і 1200 доларів США протягом наступних (двох або більше) місяців.

Заявку подає від імені кандидата Інститут ПАН після погодження кандидатури.

Детальна інформація польською та англійською мовами на сторінці Польської академії наук.

Вітаємо наших колег!

 

Колектив Інституту прикладної математики і  механіки НАН України вітає старшого наукового співробітника відділу нелінійного аналізу та рівнянь математичної фізики Васильєву Наталію Володимирівну та старшого наукового співробітника відділу прикладної механіки Грушковську Вікторію Василівну з присвоєнням їм вченого звання старшого дослідника. Бажаємо подальших творчих здобутнків та наукових звершень!

Рішення Атестаційної колегії МОН України від 01.02.2022 р.

 

Проведено науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми теорії керуючих систем у комп’ютерних науках»

З 21 по 24 грудня 2021 року в Слов’янську проходила науково-практична конференція «Актуальні проблеми теорії керуючих систем у комп’ютерних науках» (АПТКС’2021).
Наукові напрями конференції:
• Теорія графів, теорія керуючих систем та теорія автоматів;
• Теорiя програмування, валiдацiя, верифiкацiя i тестування програмних систем;
• Захист та кодування iнформацiї;
• Інформаційні технології в освіті;
• Бази даних, Web-програмування та електронна комерцiя.

До участі у конференції надійшло понад 40 праць з різних напрямків комп’ютерних наук та теорії керуючих систем. З цих робіт програмним комітетом конференції було рекомендовано до друку в цьому збірнику 24 роботи. Автори цих робіт (загалом 47 авторів) представляють провідні наукові установи та заклади вищої освіти України: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (13 авторів), Інститут прикладної математики і механіки НАН України (7 авторів), Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України (5 авторів), Донбаську державну машинобудівну академію (5 авторів), Харківський національний університет радіоелектроніки (3 автори), Національний університет «Києво-Могилянська Академія» (2 автори), Національний авіаційний університет (2 автори), Вінницький державний університет імені Михайла Коцюбинського (2 автори), Хмельницький національний університет (2 автори), Національну металургійну академію України (2 автори), та ін. Серед авторів доповідей 1 член-кореспондент НАН України, 11 докторів наук та 20 кандидатів наук.

У зв’язку з запровадженням обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню COVID-19, доповіді конференції проводилися в дистанційному режимі на платформі Zoom, у кожен з чотирьох робочих днів конференції в обговоренні доповідей приймали участь від 20 до 40 учасників конференції. Учасники конференції відмічали достатньо високий рівень доповідей, а також цікаве їх обговорення; від більшості учасників було одержано попередню згоду на участь у нашій конференції й у наступному 2022 році. Організаційний комітет конференції бажає міцного здоров’я та творчих успіхів всім учасникам конференції та обіцяє докласти всіх зусиль для того, щоб наступна конференція у 2022 році також пройшла на високому науковому та організаційному рівні, а якщо дозволить епідеміологічна ситуація, пов’язана з розповсюдженням COVID-19, то і в традиційному очному форматі.
Інформація про склад програмного та організаційного комітету конференції, її програму та збірник праць конференції міститься на інтернет-сторінці конференції https://iamm.in.ua/?page_id=2989.
З повагою, організаційний комітет конференції!

Відбулося обговорення проєктів освітньо-наукових програм

23 червня 2021 року в Інституті прикладної математики і механіки НАН України відбулося обговорення проєктів освітньо-наукових програм підготовки докторів філософії за спеціальностями 111 Математика та 113 Прикладна математика.

З метою посилення інтеграції освіти і науки та покращення освітно-наукового процесу в інституті, до обговорення було залучено фахівців із наукових та освітніх закладів України та закордону.

Участь у обговоренні взяли представники із Національної академії наук України, зокрема, з Інституту математики НАН України та Інституту механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України, закладів вищої освіти, зокрема, Донецького національного університету ім. Василя Стуса, ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, Одеської державної академії будівництва та архітектури, Донецького національного технічного університету, Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара, Донецького державного університету управління, Житомирського державного університету ім. І. Франка, Донбаської державної машинобудівної академії, Поліського національного університету.

Крім того, до обговорення залучилися іноземні колеги із Неґевського університету Бен-Гуріона (Ізраїль) та Інституту математики Університету Щецина (Польща).

Також на освітньо-наукові програми, які обговорювалися на засіданні, надійшло ряд рецензій від колег, які не змогли взяти участь у засіданні.

На засіданні обговорювалися структура навчального процесу, відповідність компетенцій і результатів навчання, висловлювалися практичні рекомендації щодо організації освітнього та науково-дослідного процесу в інституті.

Інститут прикладної математики і механіки НАН України висловлює подяку всім колегам, які взяли участь у заході та висловили свої рекомендації!

Обговорення проєктів освітньо-наукових програм

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас прийняти участь в обговоренні проєктів освітньо-наукових програм підготовки аспірантів за спеціальностями 111 Математика та 113 Прикладна математика, розроблених в Інституті прикладної математики і механіки НАН України.

Підготовка здобувачів в нашому інституті відбувається шляхом всебічного розвитку професійних та особистісних компетенцій, тому постійна співпраця з Вами надає нам можливість враховувати під час навчання вимоги сучасного ринку праці.

Обговорення відбудеться 23 червня 2021 року об 11:00 у форматі відеоконференції Zoom.

Інформація для підключення.
Тема: ІПММ НАН України — обговорення ОНП 111 Математика та 113 Прикладна математика

Початок: 11.00
Підключитися до конференції Zoom
https://zoom.us/j/96969243241?pwd=R3NpbHppSmdqajF1RVhPcnB0Nk1Qdz09
Ідентифікатор конференції: 969 6924 3241
Код доступу: 123

Якщо у Вас немає можливості взяти участь у відеоконференції, пропозиції можна надіслати на електронну адресу: star-o@ukr.net.

Проєкти програм можна скачати за посиланнями нижче:
Освітньо-наукова програма спеціальності 111 Математика;

Освітньо-наукова програма спеціальності 113 Прикладна математика.

Запрошуємо Вас до участі! Чекаємо на Ваші пропозиції, коментарі та зауваження!

Вітаємо Зуєва Олександра Леонідовича!

Щиро вітаємо завідувача відділу прикладної механіки, доктора фізико-математичних наук, професора Зуєва Олександра Леонідовича з обранням членом-кореспондентом Національної академії наук України із спеціальності «Обчислювальна математика, математичні проблеми механіки»! Бажаємо Вам нових успіхів у дослідницькій роботі та здійснення усіх творчих планів!

 

За матеріалами НАН України

Вітаємо переможців конкурсу «Математика. Механіка. Кібернетика.»

За рішенням конкурсної комісії переможців конкурсу «Математика. Механіка. Кібернетика.» нагороджено:

         Дипломами І ступеня:

  • Грушковську В.В., старшого наукового співробітника відділу прикладної механіки ІПММ НАН України — премія імені П.В. Харламова;
  • Денегу І.В., старшого наукового співробітника відділу комплексного аналізу і теорії потенціалу Інституту математики НАН України — премія імені Г.Д. Суворова;

Дипломами ІІ степеня:

  • Євгеньєву Є.О., наукового співробітника відділу прикладної механіки ІПММ НАН України — премія імені Я.Б. Лопатинського;
  • Калошу Ю.І., молодшого наукового співробітника відділу прикладної механіки ІПММ НАН України — премія імені П.В. Харламова 

Дипломами учасника:

  • Баранюкову І.С., аспірантку відділу прикладної механіки ІПММ НАН України; 
  • Білет В.В., старшого наукового співробітника відділу теорії функцій ІПММ НАН України;
  • Святенка Я.І., аспіранта Донецького національного університету імені Василя Стуса;
  • Стьопкіна А.В., доцента кафедри математики та інформатики Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет»;
  • Шаніна Р.В., доцента Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова.

Із радістю вітаємо з захистом дисертації Васильєву Ірину Геннадіївну!

Щиро вітаємо молодшого наукового співробітника відділу прикладної механіки Васильєву Ірину Геннадіївну та її наукового керівника, доктора фізико-математичних наук, професора Зуєва Олександра Леонідовича з успішним захистом дисертації «Стабілізація руху керованих механічних систем з випадковим впливом у критичних випадках» на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук зі спеціальності 01.02.01 – теоретична механіка.
 
Бажаємо успішного втілення всіх творчих і наукових задумів, наснаги в професійному зростанні й у майбутніх наукових пошуках!