В Європі створюють фонд для допомоги українським науковцям-переселенцям

В Європі створюють фонд для допомоги українським науковцям-переселенцям

31 березня 2022 року Всеєвропейська федерація академій наук (ALLEA) та Фонд Премії за прорив (Breakthrough Prize Foundation) започатковують програму підтримки вчених-переселенців з України на 1,5 мільйона доларів США, котра, як очікується, стане прикладом успішної співпраці європейських академій.

Мета цієї ініціативи – негайно допомогти українським науковцям продовжити їхні дослідження у безпечному середовищі шляхом надання однорічної фінансової підтримки європейським академічним інституціям-господарям, а також допомогти українським дослідницьким установам продовжити або перезавантажити їхню діяльність, відновити їхні дослідницькі мережі та посприяти поверненню дослідників до безпечної, вільної та незалежної повоєнної України.

Фінансування призначатиметься для науково-дослідних організацій країн-членів Ради Європи, які прийматимуть докторантів і асистентів, доцентів або професорів (з усіх наукових дисциплін), до свого переміщення афілійованих із науковою організацією в Україні.

Незалежний комітет відбиратиме отримувачів коштів у тісній співпраці з ALLEA й установами-заявниками, а також контролюватиме рішення про фінансову підтримку українських дослідницьких мереж і установ.

Пресреліз на сайті ALLEA

About the author

ІПММ Адмін administrator

Leave a Reply