Онлайн-лекція «Дослідження руху твердих та пружних тіл з порожнинами, які містять рідину»

Онлайн-лекція «Дослідження руху твердих та пружних тіл з порожнинами, які містять рідину»

31 березня 2021 року об 11.00 на платформі Zoom відбудеться онлайн-лекція завідувача відділу теорії керуючих систем, доктора фізико-математичних наук, професора Кононова Юрія Микитовича «Дослідження руху твердих та пружних тіл з порожнинами, які містять рідину».

Україна є космічною і морською державою, тому на сьогоднішній день існує нагальна потреба в розробці сучасних ракетно-космічних систем, екологічно-безпечних танкерів для транспортування нафти, зріджених газів та інших рідких вантажів, що, в свою чергу, приводить до дослідження динаміки і стійкості руху твердих та пружних тіл з рідиною. Задача про рух у середовищі з опором пружного твердого тіла з порожнинами, які містять рідину, в даний час не вирішена і викликає велику цікавість.

Для вирішення цієї проблеми будуть розглянути дві математичні моделі.

Перша модель ґрунтується на дослідженні обертанні у середовищі з опором системи пружно зв’язаних твердих тіл з рідиною і базується на відомих рівняннях руху системи зв’язаних гіростатів П.В. Харламова та функції стану С.Л. Соболєва для ідеальної рідини.

Друга математична модель руху пружного твердого тіла з порожнинами, які містять рідину, ґрунтується на дослідженні руху твердого тіла з пружними відсіками. Відсік моделюється твердим циліндричним резервуаром довільного поперечного перерізу з пружними основами у вигляді пружних пластин.

Також з цієї лекції ви дізнаєтесь про ефект Джанібекова, правило “великої осі”, експерименти лорда Кельвіна, озерні сейши, явище “мертвої води” та загадку загибелі підводного човна “Трешер”.

Зустріч буде проходити з використанням програми Zoom.

Підключитися до конференції Zoom можна за посиланням:

https://zoom.us/j/92999343515?pwd=eFFsNStDZ2k5VG1TS21RMEFBbXFQQT09.

Ідентифікатор конференції: 929 9934 3515.

Код доступу: 939204.

Лекція буде проходити в рамках відзначення 30-ї річниці незалежності України.

Запрошуємо до участі науковців, викладачів, аспірантів, студентів і всіх бажаючих!

About the author

ІПММ Адмін administrator

Leave a Reply